آدرس   اصفهان ، میدان لاله ، خیابان زینبیه جنوبی ، روبروی پارک لاله ، موسسه خیریه مجتمع فاطمیه اصفهان                     تلفن: 14-34703011-031

حسینیه

این حسینیه در سال 1363 و در فضایی به وسعت 1750 متر مربع ساخته و راه اندازی شد. گفتنی است حسینیه فاطمیه بعد از صندوق قرض الحسنه با سابقه ترین واحد در مجتمع فاطمیه اصفهان به شمار می آید.

در این حسینیه علاوه بر برگزاری نماز جماعت ظهر- عصر و مغرب- عشا، جلسات مختلفی شامل: دعای کمیل و دعای ندبه هر هفته ، دعای ابوحمزه ثمالی در کلیه شبهای ماه مبارک رمضان و احیای شب های قدر، برگزاری جلسات مختلف به مناسبت ایام عزاداری و شادی اهل بیت(علیهم السلام) عصمت و طهارت و عزاداری شبهای ماه محرم و صفر ؛برگزار می گردد.

از دیگر نکات قابل ذکر ، برگزاری جشن با شکوه ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به صورت هرساله است  که نگین فعالیت های حسینیه فاطمیه می باشد.

درضمن کلاس های مذهبی ، فرهنگی ،هنری و .... در این مکان طبق برنامه مشخص و اعلام شده برگزار می گردد.

 

 

قال الصّادق علیه السّلام : وَالَّذینَ یَفْرَحُونَ لِفَرَحِنا و یَحْزَنُونَ لِحُزْنِنا

امام صادق علیه السّلام : شیعیان ما در شادی های ما شاد و در حزن و اندوه ما محزون و غمگین هستند. کامل الزیارات، باب 32، ص101

 

 

نماز جماعتحسینیه فاطمیه اصفهان همه روزه پذیرای مردم منطقه جهت اقامه فریضه نماز جماعت میباشد.

نماز جماعت ظهر - عصر و مغرب-عشاء در این حسینیه دایر می باشد که بحمدالله از طرف مردم منطقه و کسبه با استقبال خوبی روبرو شده است.

 

حسینیه فاطمیه اصفهانهر هفته مراسم روح بخش دعای کمیل در شبهای جمعه و مراسم روحانی دعای ندبه در صبح های جمعه در حسینیه فاطمیه برگزار می گردد.

عاشقان مناجات و دل باختگان مکتب اهل بیت (ع) در این مراسم ها حضور یافته و مادحین گرامی به قرائت ادعیه و بیان فضایل و مصائب آل الله (ع) می پردازند.

حسینیه فاطمیه اصفهان پذیرای شما هر هفته شبهای جمعه و صبح جمعه می باشد.

به فضل الهی در کلیه مناسبت های مذهبی ، از جمله اعیاد و ایام فرح بخش اهل بیت (ع) و نیز ایام مراثی و حزن آل ا... (ع) مراسم مقتضی در حسینیه فاطمیه برگزار می باشد که از آن جمله میتوان به صورت مختصر به موارد زیر اشاره نمود .

1- برگزاری مراسم احیای لیالی قدر

2- قرائت دعای ابوحمزه ثمالی در شب های ماه مبارک رمضان

3- مجالس عزاداری و سوگواری ماه های محرم و صفر

4- جشن با شکوه ولادت حضرت صدیقه طاهره (س)

کاربران آنلاین

هم اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

گزارشات تصویری